Myśli które nas leczą

Dzięki umiejętności zarządzania naszą uwagą możemy rozwinąć inteligencję emocjonalną, kreatywność, jasność widzenia, myślenie strategiczne i asertywność. – Te kompetencje są bezpośrednio związane z sukcesem. Jesteśmy szybsi, bo mamy większą klarowność spojrzenia, dajemy sobie czas na przemyślenia i możemy być bardziej kreatywni – mówi Jarosław Chybicki, psycholog biznesu.

Jak pokazują badania, głównym problemem jest nasze myślenie. Negatywne idee nas blokują i powodują zaburzenia psychiczne oraz lękowe – mówi ksiądz doktor Stanisław Radoń, teolog i psychoterapeuta. Mindfulness stanowi optymalną metodą radzenia sobie z negatywnymi myślami. Mindfulness, czyli uważność, zdaniem gości Dariusza Bugalskiego wyróżnia się tym, że ma ogromne wsparcie empiryczne badań psychologicznych, psychiatrycznych i neurologicznych.

W programie mówimy o tym, czy mindfulness spowalnia sukces, do jakich aktywności pobudza nas uważność i jak możemy o sekundę wyprzedzić konkurencję. Goście Dariusza Bugalskiego wyjaśniają, dlaczego wykonywanie wielu czynności naraz jest zgubne oraz w jaki sposób minfulness może rozzłościć… Angelę Merkel. Więcej w nagraniu audycji.