Mindfulness – myśli, które nas leczą

PolskieRadio.pl Trójka Klub Trójki 19.01.2016

Mindfulness – myśli, które nas leczą

– Jak pokazują badania, głównym problemem jest nasze myślenie. Negatywne idee nas blokują i powodują zaburzenia psychiczne oraz lękowe – mówi doktor Stanisław Radoń, teolog i psychoterapeuta.

Mindfulness, czyli uważność, zdaniem gości Dariusza Bugalskiego wyróżnia się tym, że ma ogromne wsparcie empiryczne badań psychologicznych, psychiatrycznych i neurologicznych. – Rewolucja polega na tym, że mindfulness wszędzie znajduje specyficzne techniki i aplikacje, od wojska poprzez edukację po biznes – mówi Jarosław Chybicki, psycholog biznesu.

Dzięki umiejętności zarządzania naszą uwagą możemy rozwinąć inteligencję emocjonalną, kreatywność, jasność widzenia, myślenie strategiczne i asertywność. – Te kompetencje są bezpośrednio związane z sukcesem. Jesteśmy szybsi, bo mam większą klarowność spojrzenia, dajemy sobie czas na przemyślenia i możemy być bardziej kreatywni – dodaje psycholog.

W programie mówiliśmy o tym, czy mindfulness spowalnia sukces, do jakich aktywności pobudza nas uważność i jak możemy o sekundę wyprzedzić konkurencję. Goście Dariusza Bugalskiego wyjaśnili dlaczego wykonywanie wielu czynności naraz jest zgubne oraz w jaki sposób minfulness może rozzłościć… Angelę Merkel. O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: doktor Stanisław Radoń (teolog i psychoterapeuta, Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie, autor pierwszej polskiej książki naukowej o uważności „Czy medytacja naprawdę działa?”) oraz Jarosław Chybicki (psycholog biznesu, nauczyciel uważności)

Data emisji: 18.01.2016

Godzina emisji: 21.07

http://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/1571686,Mindfulness-mysli-ktore-nas-lecza